Panorama – brąz w 2017 EPSON International Pano Awards

Panorama – brąz w 2017 EPSON International Pano Awards

Podczas wyprawy robiłem swoje pierwsze przemyślane panoramy. Takie, które się później składa w PS. Antarktyda dostarczała mnóstwo możliwości – krajobrazy są tutaj bardzo rozległe i szerokie, co zachęca do panoramowania.

Nie złożyłem jeszcze wszystkich panoram z oczywistych względów. Ale nie mogłem się oprzeć panormie z zachodu słońca przy ukraińskiej stacji badawczej Vernadsky położonej za kanałem Lemaire. tego wieczora słońce naprawdę pięknie zaświeciło, choć dzień wczesniej wyglądało to jeszcze piękniej. Weszliśmy na szczyt tylko we trójkę – Laurent, Magne i ja. I to pomimo tego, że na stacji trwała w najlepsze impreza (o czym niedługo będzie można przeczytać w relacji). Przyznam jednak, że myślałem, że nie wejdę. tylko mobilizacja ze strony Laurenta i widok Magne, który jak robot pokonywał kolejne porcje wzniesienia doprowadziły mnie na sam szczyt.

Efektem jest poniższa panorama złożona z sześciu zdjęć.

Co więcej, wysłałem ta panoramę na konkurs fotograficzny 2017 EPSON International Pano Awards. I panorama, ku zaskoczeniu mnie samego, otrzymała brązowy medal :-).

 

 

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *