O mnie

O mnie

Nazywam się Łukasz KuczkowskiJestem Mężem, Tatą Dwóch Synków, Prawnikiem i Pasjonatem Zimnych Krajobrazów. W takiej właśnie kolejności.

Od dłuższego czasu staram się utrwalać piękne krajobrazy zimnych regionów świata. Początkowo wyłącznie na slajdach. Od niedawna również przy pomocy cyfrowych aparatów Canona. Wyznaję zasadę, że dobre zdjęcie wymaga naprawdę dużego wysiłku i przygotowań, a często przeżycia przygody.
Co 2-3 lata organizuję fotograficzne wyprawa w najdalsze rejony świata. Dotychczas dane mi było poznać zimno Himalajów, egzotykę Nowej Zelandii, chłód gór lodowych Grenlandii, bezkres Patagonii i magiczne krajobrazy Islandii.

Wyprawa na Antarktydę jest realizacją mojego kolejnego fotograficznego marzenia.

Na co dzień jestem partnerem w kancelarii Raczkowski Paruch i zarządzam poznańskim biurem kancelarii.

Od czasu do czasu moje zdjęcia i diaporamy (pokazy) można zobaczyć na wystawach pokonkursowych. Do tej pory kilkukrotnie byłem laureatem konkursów Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” oraz konkursów fotograficznych Traveler Photographer of the Year, Glanzlichter, Memorial Maria Luisa oraz Nordic Nature Photo Contest.

Moje zdjęcia i informacje o wcześniejszych wyprawach są dostępne na mojej głównej stronie internetowej: www.kuczkowski.net.

Mój udział w tej wyprawie nie byłby możliwy bez wsparcia i zrozumienia mojej ukochanej Żony, a także moich dwóch Synków Adasia i Antka. Bardzo Wam dziękuję!